Ljepota drvoreda koji u dva reda krasi centralni dio Risna duž magistrale narušena je zapuštenim izgledom dijela palmi koje nisu orezane i očišćene. Palme su raspoređene u dužini kilometar i po uz ivičnjake magistrale, od Kupališta do arheološkog nalazišta Carine.
Mještani apeluju na nadležne da obrate pažnju na ova stabla posađena sredinom prošlog vijeka i da povedu računa o zaštiti prirodnog i kulturnog ambijenta. Pozivajući svoje sugrađane, ljude dobre volje i nadležne službe da zajednički spasu risanske palme od propadanja, Mihail Ognjenović, starosjedilac Risna, smatra da je ovo propadanje rezultat nebrige odgovornih i neurednog čišćenja.
„Zapuštene, neokresane i neočišćene palme nalaze se u carinskoj zoni, gdje ima pet takvih palmi, još pet palmi nalaze se na javnom zemljištu, jedna palma kod Kolumbarine propada jer je uz nju napravljena ograda za smještaj kontejnera za smeće, a čak 15 palmi nalaze se u dvorištima privatnih vlasnika. Kada su se palme sadile, sredinom prošlog vijeka i kasnije, niko nikoga nije pitao da li može posaditi palmu na to mjesto jer je to bio nalog vlasti. Tako se se neke našle u privatnim dvorištima i sada su „ničija briga“. Davne 1954. godine u jednoj anketi Risan je proglašen najljepšom obalom od Kopra do Ulcinja, voljeli bismo da po uređenosti budemo rame uz rame sa drugim promorskim gradovima i da Risan i dalje bude mjesto sa najvećim brojem palmi u okruženju“ poručuje Ognjenović.
On je posebno pozvao Javno komunalno preduzeće Kotor da izađe u susret ovom zahtjevu, jer, „kada čiste druge palme, mogu da očiste i ostatak“, čime će ispoštovati i one koji su ih prije pola vijeka zasadili.