Marković je kazao da je sa domaćinima razgovarao i o predstojećem davanju aerodroma u Tivtu i Podgorici u 30-togodišnju koncesiju, ističući da je riječ „o razvojnom projektu sa velikim potencijalom ne samo za crnogorski turizam već i cijelu ekonomiju“.
Vlada očekuje da joj zakupac aerodroma uplati minumum 100 miliona eura koncesionog avansa, da najmanje 10 odsto učešća u godišnjim prihodima vazdušnih luka kao varijabilni dio koncesione naknade, te realizuje investicije od najmanje 200 miliona eura u unapređenja kapaciteta aerodroma. Na pretkvalifikacioni tender koji je završen prije petnaestak dana, stiglo je sedam ponuda zainteresovanih kompnaija i konzorcijuma iz Irske, Turske, Indije, Južne Koreje i Luksemburga.
„Ovaj projekat (koncesije aerodroma) ako uspije, daće neviđene benefite za rast naše ekonomije, nova radna mjesta i nove prihode. Prirodno, od toga će Opština Tivat ovdje imati najviše benefita. Uvjeruio sam ih da ovdje nema rizika sa tom investicijom, ne samo sa aspekta razvoja i unapređenja infrastrukjture, nego i povećanja broja radnih mjesta na aerodromu“- istakao je premijer dodajući da će sve to donijeti i nove bužetske prihode Tivtu „koji će značajno osnažiti lokalne finasije i potpomoći daljoj realizaciji ovako zahtjevnih investicija u lokalnu infrastrukturu i društvenu nadgradnju“.
„Nema dileme da će Tivat i sa tom investicijom zadržati ovaj nivo prepoznatljivosti i da će imati ukupno jdnu od najboljih ekonomskih ponuda na prostoru Crne Gore“- poručio je Marković.
Po aktuelnim propisima, Vlada je dušna da polovinu svih prihoda dobijenih od davanja u zakup aerodroma u Tivtu i Podgorici ustupi opštinama na čijoj se teritoriji nalaze vazdušne luke, što znači da bi Tivat trebalo da dogodine dobije najmanje 25 miliona eura samo od uplate koncesionog avansa.