
U svom 196. izdanju Hrvatski glasnik, obrađujući aktualne društveno-političke te kulturne teme iz Crne Gore i Hrvatske, još jednom bilježi puls vremena.
Dugogodišnju potporu hrvatskome časopisu u Crnoj Gori potvrdila je Vlada Republike Hrvatske službenim kvalificiranjem Hrvatskoga glasnika strateškim projektom važnim za hrvatsku zajednicu, čime je umnogome osigurana njegova održivost. Upravo je ova odluka, u razdoblju kada crnogorski Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava zanemaruje ulogu i značaj Hrvatskoga glasnika, zavrijedila posebno mjesto u novome broju.
Hrvatski glasnik donosi ekskluzivni intervju s Markom Jelićem, šibensko-kninskim županom, koji govori o povijesnim i kulturnim vezama Hrvata u Hrvatskoj i Boki kotorskoj, položaju manjinskih zajednica u Crnoj Gori, važnosti međusobnog poštovanja i očuvanja identiteta te iskustvima svoje županije u zaštiti okoliša i održivom razvoju. Za 196. broj o Dubrovačko-neretvanskoj županiji – ponosu Hrvatske i čitavoga hrvatskog naroda – za Hrvatski glasnik piše njezin župan Nikola Dobroslavić.
Na stranicama novoga broja nalaze se najvažnije crtice o službenome posjetu hrvatskoga predsjednika Zorana Milanovića, čiji je domaćin bio predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, kao i opširna reportaža o edukativnom putovanju ovdašnjih učenika Hrvatske nastave u Šibensko-kninsku županiju i Split, gdje su uz srdačne domaćine došli do novih znanja o hrvatskome identitetu, kulturi i povijesti.
Hrvatski glasnik svoje stranice posvetio je i sjećanju na život i djelo pape Franje, proslavi blagdana kotorske zaštitnice blažene Ozane, dok u kulturnoj rubrici prevladava Muo zbog početka obnove povijesno i kulturno značajnih orgulja i fototipskog izdanja knjige „Ribarski nazivi na Mulu“, svojevrsnoga muljanskog thesaurusa don Stjepa Vukašinovića, župnika i kancelara Kotorske biskupije prve polovice 20. stoljeća.
Glavni i odgovorni urednik Hrvatskoga glasnika je Nikola Dončić.
Hrvatski glasnik može se preuzeti u katedrali sv. Tripuna, Župnom uredu sv. Nikole na Prčanju, u uredu Hrvatskoga građanskog društva na Pjaci od muzeja, kao i u Tivtu, u uredu Hrvatskoga nacionalnog vijeća.
Tiskanje časopisa potpomogli su Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske, Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore i Marko Franović, hrvatski dobrotvor iz Australije.