20 C
Kotor

Slušaj online radio

15. Kup jedriličara sa Škvera u Herceg Novom

Jedriličarski klub Jugole Grakalić je proteklog vikenda organizovao jedriličarsku regatu 15. Kup jedriličara sa Škvera u Herceg Novom.

U klasama Optimist i ILCA 6 i ILCA4.7 nadmetalo se 60 jedriličara iz četiri domaća kluba, JK Lahor Kotor, JK Delfin Tivat, JK Jovo Dabović Baošići i kluba domaćina i iz JK Gemax i JK Ajk Beograd iz Srbije.

Nakon dva dana jedrenja i ukupno odjedrene tri regate u svim klasama, osvajačima postolja trofeje je dodijelio Ivan Otović, predsjednik Skupštine opštine Herceg Novi, Boro Mračević, potpredsjednik Crnogorskog olimpijskog komiteta i Predrag Vukčević, predsjednik CJS. : Veselin Veis Mirković i Andrija Budeč dodijelili su nagrade Memorijala povećene ličnostima koje su izuzetno doprinijele razvoju JK Jugole Graklić. Ovom prilikom JK Jugole Grakalić je obilježio i odlazak u Tokio na Olimpijske igre Milivoja Dukića, jedriličara u klasii ILCA7 i njegovog trenera Ilka Klakora, selektora jedriličarske reprezentacije Crne Gore.

3. Danilo Jončić (JK Delfin)

„Memorijal Perica Mirković“ najboljem u klasi Optimist i „Memorijal Goran Mirjačić“ pobjedniku prve trke u klasi Optimist u konkurenciju do 12 godina osvojila je Barbara Kubiček, JK Delfin, „Memorijal Džona Budeča“ pobjedniku prve trke u klasi Laser 4.7 osvojio je Pavle Musić, JK Delfin.

„Memorijal Jugole Grakalić za najuspješniji klub regate osvojio je JK Delfin iz Tivta.