Kotor

Slušaj online radio

Teodo ubjedljiv protiv Lovćena

Teodo – foto KSCG

I drugi meč prvog kola Prve A muške crnogorske košarkaške lige završen je pobjedom domaćina – Teodo je savladao Lovćen 1947 ubjedljivo – 75:43.

Prva četvrtina bila je izjednačena, Cetinjani su poveli 6:2, Teodo je preokrenuo na 10:9, ali do kraja dionice nije uspio da stekne više od posjeda prednosti (20:17). Ipak, u prvom napadu druge dionice Grifin je vratio trojku i pogodio za 20:20. Tada je domačin zaigrao bolje, serijom 14:0 je uspio da se prvi put odlijepi (34:20) i najavi sigurnu pobjedu.

Lovćen je držao priključak, mada nije mogao da izađe iz dvocifrenog zaostatka, da bi Kusovac u 28. minutu pogodio trojku uz faul za 49:33. Posljednja dionica bila je samo formalnost, pa je Teodo u laganom ritmu uvećao razliku i na kraju stigao do ubjedljivog trijumfa.

Kod domaćih Miloš Popović bio je najefikasniji sa 13 poena, uz 12 skokova, Bakić i Evans postigli su po 11, Kusovac devet, Ilić osam, Hil sedam, Vujisić šest, Kaluđerović pet, Tadić i Vranješ po dva, a Čekić jedan.

Kod Cetinjana Latković je ubacio 14 poena, uz osam skokova, Đukanović je dodao 10, a u strijelce su se upisali još Grifin (6), Bogdanović i Jovanović (po 5), Mudreša (3).

SC Derbi je sinoć kao domaćin pobijedio ekipi Vukovi Zeta sa 83:58.

U ostalim mečevima 1. kola sjutra se sastaju Dečić – Milenijum (16 sati), Jedinstvo 1950 – Sutjeska Elektroprivreda (17), Ibar – Danilovgrad (18), Podgorica Bemax – Kotor (18.30) i Šušanj – Primorje 1945 (20.30).