Višeminutni aplauz i ovacije publike u prepunoj velikoj dvorani auditorijuma nekadašnjeg Doma Vojske- sada upravne zgrade Porto Montenegra u Tivtu, ispratili su sinoć ansambl Glazbenog-prosvjetnog društva Tivat, koji je sugrađanima priredio tradicionalni Božićni i novogodišnji koncert.
Najveća dvoranna u Tivtu kapaciteta preko 600 mjesta bila je premala da primi sve koji su došli uživati u još jednom koncertu za pamćenje Gradske muzike. Ansambl od 40 muzičara, pod dirigentskom palicom kapelnice, profesorice Nevile Klakor, sjajno je odsvirao maštovit i raznovrstan repertoar marševa, polki, djela klasične, ali i filme i zabavne muzike, aranžmanski prilagođenih za orkestar limene muzike. Sjajna akustika u dvorani Doma Vojske, (na žalost,vrlo malo korištenojj od kada je taj izvanredni multifunkcionalni objekat kulture 2007. prodat Porto Montenegru), dodatno je doprinijela da nastup Glazbeno-prosvjetnog društva bude još efektniji i upečatljiviji.
Koncert je počeo maršem „Tivat“ domaćeg autora, Antoina Kopitovića, a nastavio se jednim od najljepših vojnih marševa juopšte – „Unter der Doppel Adler“, Johana Štrausa mlađeg – inače, zvaničnom koračnicom artiljerijskih jediinica austrougarske vojske. Uslijedili su marševi „Rainer“ Hansa Šmita i „Stars and Stripes Forever“ Džona Pola Souze, a potom španska fantazija „Granada“ Augustina Lare i „Španski ciganski ples“ Paskala Markuina.
Poslije upečatljivog nastupa gošći večeri – ženske klape „Bellezza“ iz Tivta, Gradska muzika nastavila je u sjajnom ritmu, pa je publika mogla čuti kako u izvođenju limenog orkestra, zvuče neka od najpoznatijih djela filmske muzike poput naslovnih tema iz „Mosta na rijeci Kwai“, „Ratova zvjezda“ ili „Indiana Džounsa“. Uslijedila je muzika iz filma „Gabriel`s oboa” Enia Morikonea sa sjajnom solistkinjom na oboi Irinom Klakor, te polka „Zaljubljeni trubač“ Antona Pavliša sa solistom Savom Čelanovićem na trubi. Nakon kompozicijeMatka Jelavićan “Ti, samo ti“ i potourija popularnih primorskih i dalmatinskih melodija „Adio, bella“, koncert je okončan u maniru kojim to radi Bečka filharmonija na svojim tradicionalnim Novogiodišnjim koncertima – čuvenimj „Radetzky Marschom“, najpoznatijom koračnicim Johana Štrausa starijeg.