Kotor

Slušaj online radio

Crna Gora treća na svijetu – veliki uspjeh naše U 18 vaterpolo reprezentacije

Mlada reprezentacija CG Foto: UGC

Mlade „ajkule“ trenera Miodraga Mirovića osvojile su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu za igrače do 18 godina. Talentovana generacija je u Argentini pobjedom nad Italijom 12:11 (2:2, 6:2, 3:3, 1:4) došla do velikog uspjeha.

Crnogorski tim je vodio tokom cijelog meča, a nakon sjajne druge četvrtine i odličnog otvaranja treće, imao je i pet golova prednosti (9:4 i 10:5).

Ali ni veliki minus rivala nije pokolebao – na tri i po minuta prije kraja približio se na gol zaostatka – 11:10. A onda je važan gol dao

Olakšanje je donio Strahinja Gojković, ,,azuri” su ponovo stigli do 12:11, a naši mladići su u posljednjih 20 sekundi znali da sačuvaju razliku.

Strahinja Gojković je bio najefikasniji sa četiri gola, po dva su postigli Danilo Stupar i Srđan Janović, a po jedan Ognjen Moračanin, Ivan Marković, Andrija Roganović i Tim Perov.