Kotor

Slušaj online radio

Dvije pobjede ,,ajkula” na Uskršnjem turniru

U16 CrnaGora

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore U 16 upisala je dvije pobjede drugog dana Uskršnjeg turnira koji se održava u Budvi.

Nakon poraza od Španije i Srbije, igrači Nenad Vukanića savladali su istim rezultatom Holandiju – 12:11 (2:2, 3:2, 2:4, 5:3) i Hrvatsku – 12:11 (1:3, 2:1, 5:2, 4:5).

„Ajkule“ su u duelu sa Holandijom gubile pred posljednju četvrtinu 8:7, da bi serijom 3:0 preokrenuli i sačuvali prednost.

Tri gola u tom meču postigao je Stefan Vraneš, po dva Stefan Kruta, Luka Todorović i Danilo Savović, po jedan Dimitrije Milić, Luka Dragović i Marko Milinić.

U meču protiv Hrvatske, sredinom treće četvrtine, naši momci su bili u zaostatku dva gola (6:4), da bi serijom 6:0 početkom posljednjeg perioda došli do prednosti od 10:6. Hrvatska se nije predavala, a u neizvjesnom finišu naši mladi vaterpolisti su sačuvali prednost.

Stefan Roganović je upisao tri gola, Petar Brnović, Stefan Vraneš i Stefan Kruta po dva, Marko Milinić, Andrej Durutović i Luka Todorović po jedan.