18 C
Kotor

Slušaj online radio

Opština Herceg Novi nagradila 107 učenika – neka luča znanja i obrazovanja svijetli najjače

Lučonoše HN 2023.

Opština Herceg-Novi i Sekretarijat za kulturu i obrazovanje uručili su diplome i nagrade najboljim učenicima završnih razreda osnovnih i srednje škole, kao i nagrađenima na državnom i međunarodnim takmičenjima i na taj način odali im priznanje za marljiv i predan rad u nastavnim i vannastavnim aktivnostima. Nagrade su im uručili predsjednik Opštine Stevan Katić i sekretarka za kulturu i obrazovanje Ana Zambelić Pištalo.

Korak po korak gradili su most znanja i dostigli najvisočija priznanja u obrazovanju pa su diplomu Luča ove godine zaslužila 54 učenika, njih 24 nagrađeno je na državnim i međunarodnim takmičenjima u znanju, a prvi put će im se pridružiti i 29 učenika Škole za osnovno muzičko obrazovanje koji su blistali na međunarodnim takmičenjima. Njihova zajednička fotografija krasiće bilbord u gradu u znak pohvale za sve što su postigli.

Uz diplome i knjige, ali i Evropske omladinske kartice, novčane nagrade dobilo je devet učenika koji su nosioci diplome Luča I, odnosno koji su tokom osnovne i srednje škole postigli odličan uspjeh iz svih predmeta, kao i učenici koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na državnom takmičenju u znanju.

Na uspjehu im je čestitao predsjednik Opštine Stevan Katić i zahvalio što su  svoj grad i sve sugrađane učinili ponosnim zato što sada svi znaju kakve mlade snage stasavaju ali i zato što Herceg-Novi predstavljaju na najbolji i najljepši način. Podsjetio je na konstantnu podršku lokalne samouprave školama i mladim ljudima kroz različite aktivnosti od fonda za nadarene učenike, stipendija, sufinansiranja autobuskih karata i slično.

Lučonoše HN 2023.

“I današnja dodjela diploma i nagrada samo je još jedan dokaz da vrednujemo vaš rad, trud i zalaganje i da vas podržavamo da nastavite tako jer samo obrazovan čovjek je samostalan, samosvjestan i sposoban da gradi dobru porodicu, društvo i mijenja svijet na bolje. U vama je, siguran sam, mnogo potencijala koji ćete razvijati i brusiti u narednom periodu, a onda vas, kada dostignete najvisočije akademske titule, čekamo u Herceg-Novom da ga vodite i gradite kako mislite da je najbolje. U svemu što vas čeka, bez obzira da li upisujete srednju školu ili fakultet, budite dobri ljudi, ostanite vijerni temeljima koje su vam postavili vaši roditelji i dogradili profesori, vjerujte u prave vrijednosti, poštenje i pravednost jer su oni iskonske tvorevine koje uvijek pobijeđuju, istakao je predsjednik Katić.

Strvan Katić

Zahvalio je profesorima što “u vremenu posrnuća određenih društvenih vrijednosti istrajavaju u obrazovanju mladih generacija”, čestitao roditeljima jer iza dječijeg uspjeha stoji njihova podrška i požrtvovanje, a učencima poželio dobro zdravlje i uspjeh na svim poljima, sreću i dosta dobrih rezultata.

Ulaganje u obrazovanje je trajni zalog i pojedinca i zajednice, riječi su sekretarke za kulturu i obrazovanje Ane Zambelić Pištalo.

“Želim Vam  da preispitujete autoritete kojih u savremenom svijetu ima raznih jer kao što veliki Miljković napisa: Svaka riječ znači ono što znači njeno ćutanje.  Težite slobodi u promišljanjima, u donošenju odluka, u odnosima sa ljudima. Pokušajte da razumijete svijet oko sebe, ali i onaj unutrašnji, samo Vaš. Tako se sloboda osvaja! Ipak, budite uvijek svjesni da je Vaša sloboda ograničena slobodom onog drugog sa kojim se susrećete. Zato nikada ni po koju cijenu nemojte da varate ili krivotvorite u bilo kom odnosu: u školi, na poslu, u porodici, u zajednici, u ljubavi. Jer, budete li varali i igrali kvarno, sami ćete biti izigrani”, kazala je sekretarka Zambelić Pištalo.

Učenici su na poklon dobili i plaketu na kojoj je pjesma “Ako” nobelovca Radjarda Kiplinga kao životni savjet jer “Ako možeš da sačuvaš razum kada ga oko tebe gube i osuđuju te, ako možeš da sačuvaš vjeru u sebe kad sumnjaju u tebe… ako možeš da pogledaš u oči pobjedi i porazu…. Ako možeš da se pomješaš sa gomilom a da sačuvaš svoju čast…. Tada je cijeli svijet tvoj i sve što je u njemu, i što je mnogo više, tada ćeš biti veliki čovjek, sine moj!”

JU OŠ “ORJENSKI BATALjON” – DOBITNICI DIPLOME LUČA:

ANA ZLOKOVIĆ

IVAN MIŠEVIĆ

JU OŠ “ILIJA KIŠIĆ” – DOBITNICI DIPLOME LUČA:        

VUK APARAC

ANjA ČEREVICKI

JELENA MARIĆ

JOVANA MIĆUNOVIĆ

MIHAILO PUŠARA

ANDREJ ŠOFRANAC

NIKOLA BOŽOVIĆ

LAZAR DIMIĆ

ALEN ŠUKURICA

MARIJA RALEVIĆ

JU OŠ “MILAN VUKOVIĆ” – DOBITNICI DIPLOME LUČA

ANA KORDIĆ

PETAR GUDELjEVIĆ

HRISTINA GRBO

JELENA MANDIĆ

HANA RAKOČEVIĆ

MANjA KRIVOKAPIĆ

MARIJA RAIČEVIĆ

ANA VUKADINOVIĆ

LANA TUŠUP

JU OŠ “DAŠO PAVIČIĆ” – DOBITNICI DIPLOME LUČA 

DARJAN ĐORĐEVIĆ

DEJANA SLADOVIĆ

MILICA MITROVIĆ

MIA JANČIĆ

MILA STRIKOVIĆ

MARIJA PIŠTALO

MIODRAG BENDERAĆ

ADRIJANA TOMAŠEVIĆ

IVAN TOPIĆ

LARA PREDOVIĆ

IVANA ANTOVIĆ

JU SMŠ “IVAN GORAN KOVAČIĆ” – DOBITNICI DIPLOME LUČA II

MIHAILO ANIČIĆ

JOVANA KOJČINOVIĆ

ANA VLAOVIĆ

NATAŠA POPIVODA

NATALIJA ZLOKOVIĆ

TIJANA KUSTUDIĆ

ANjA VUKASOVIĆ

IVANA TOMAŠEVIĆ

ANĐELA ĐUROVIĆ

MARKO POPADIĆ

VALERIJA BENUSI

KRISTINA VULIĆEVIĆ

ANITA LUKIĆ

JU SMŠ “IVAN GORAN KOVAČIĆ” – UČENICI DOBITNICI DIPLOME LUČA I                                                       

BLAŽO BANIĆEVIĆ

SANjA ĐURIĆ

KRISTINA GARDAŠEVIĆ

ANĐELA POPOVIĆ

KRISTINA VLAOVIĆ

NASTASIJA VUJIČIĆ

BOJANA ZORIĆ

DEJANA ŠUMAR

ZORICA KNEŽEVIĆ

UČENICI KOJI SU OSVAJALI NAGRADE NA DRŽAVNIM I MEĐUNARODNIM TAKMIČENjIMA

JU OŠ “DAŠO PAVIČIĆ”

OLIMPIJADA ZNANjA

3. MJESTO NA TAKMIČENjU IZ MATEMATIKE  – DUŠAN RELjIĆ

MEĐUNARODNO TAKMIČENjE IZ MATEMATIKE KENGUR BEZ GRANICA

3 MJESTO – DEMIAN GRUZDEV

3. MJESTO – MILENA KRIVOKAPIĆ

MEĐUNARODNO DABAR TAKMIČENjE IZ INFORMATIKE, RAČUNARSTVA I INFORMATIČKOG RAZMIŠLjANjA

2. MJESTO – VIDOJE ČEPRNIĆ

2. MJESTO – ASJA RADOJEVIĆ

3. MJESTO – NEVENA MRAČEVIĆ

3. MJESTO – ANDRIJA STRIKOVIĆ

3. MJESTO – NATALIJA BRAUNOVIĆ

3. MJESTO – ADRIJANA TOMAŠEVIĆ

3. MJESTO – BOGDAN PETROVIĆ

JU OŠ “ORJENSKI BATALjON”

MEĐUNARODNO TAKMIČENjE “MATEMATIKA BEZ GRANICA”

2. MJESTO – MATIJA VUKOVIĆ

3.  MJESTO – JOVAN IKONIĆ

3.  MJESTO – UROŠ VUKOVIĆ

3.  MJESTO – DANILO ZLOKOVIĆ

3.  MJESTO- PAULA RIHA

3.  MJESTO – DANIJEL ANĐELIĆ

3.  MJESTO – MARKO PAVLOVIĆ

3.  MJESTO – MATIJA VUKOVIĆ

JU SMŠ “IVAN GORAN KOVAČIĆ”

DRŽAVNO TAKMIČENjE IZ ENGLESKOG JEZIKA

1. MJESTO – LARA KOVAČEVIĆ

DRŽAVNO TAKMIČENjE IZ TURIZMA

1. MJESTO – VALERIJA BENUSI I ANĐELA KOVAČ

DRŽAVNO TAKMIČENjE IZ FRANCUSKOG JEZIKA                                          

3. MJESTO – ZORICA KNEŽEVIĆ

OLIMPIJADA ZNANjA IZ FIZIKE                                                                       

1. MJESTO – SAVA HUTER

TAKMIČENjE U BESJEDNIŠTVU

3. MJESTO – RADOVAN MILOVIĆ

JU ŠKOLA ZA OSNOVNO MUZIČKO VASPITANjE -NAGRAĐENI NA MEĐUNARODNIM TAKMIČENjIMA                                       

2. NAGRADA NA TAKMIČENjU GUITAR UNITED (GITARA) – ASJA RADOJEVIĆ

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) – ELIZAVETA PEROVA

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) – SARA SLAVIĆ

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) I SPECIJALNA NAGRADA NA TAKMIČENjU SLAVENSKI – NOVI SAD (KLAVIR) – ANDRIJA LUČIĆ

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) I 3. NAGRADA NA TAKMIČENjU TREBINjE CLASSIC (KLAVIR) – ANjA BIROVLjEV

2. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) – MONIKA PRELEVIĆ

2. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) – LUKA DUBANEK

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) – MILENA KILIBARDA I KRISTINA KOVAČEVIĆ

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) – HANjA KAŠĆELAN I PAULA RIHA

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) – LENA JAKŠIĆ I PETRA SUČEVIĆ

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU MUZIČKI OTISAK VRNjAČKA BANjA (KLAVIR) – INES KOSOVIĆ I UNA ČOLIĆ

LAUREAT NA TAKMIČENjU TREBINjE CLASSIC (KLAVIR) – MIHAIL KADKIN

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU TREBINjE CLASSIC (KLAVIR) – ALEKSA RIHA

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU TREBINjE CLASSIC (KLAVIR) – MILA PETROVIĆ

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU TREBINjE CLASSIC (KLAVIR) I 2. NAGRADA NA TAKMIČENjU PIJANISTA TIVAT (KLAVIR) – MITAR ŽIŽIĆ

2. NAGRADA NA TAKMIČENjU PIJANISTA TIVAT (KLAVIR) – GNUCHII STEPAN

3. NAGRADA NA TAKMIČENjU PIJANISTA TIVAT (KLAVIR) – MAGDALENA ZGRADIĆ

3. NAGRADA NA TAKMIČENjU PIJANISTA TIVAT (KLAVIR) – SARZHANOV MIKAHAIL

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU BRUNA ŠPILER – HERCEG NOVI (SOLO PJEVANjE) – TEODORA BAJIĆ

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU BRUNA ŠPILER – HERCEG NOVI (SOLO PJEVANjE) – ANASTASIJA DEDIĆ

INTERNACIONALNO TAKMIČENjE

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU ART IN – MAKEDONIJA (SOLO PJEVANjE) – IVA VRANČIĆ

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU Imka music competition (VIOLINA) – DARIA ILIĆ

2. NAGRADA NA FESTIVALU GITARE TIVAT (GITARA) – MILAN JOCIĆ

2. NAGRADA NA TAKMIČENjU ULjUS (KLAVIR) – VEDRANA ŠIMRAK

1. NAGRADA NA TAKMIČENjU SERGEJ RAHMANjINOV – SARAJEVO (KLAVIR) I SPECIJALNA NAGRADA SIRIUM MUSIC FEST (KLAVIR) – JELENA MANDIĆ

Najčitanije