Pripadnici Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama uspješno su evakuisali muškarca, državljanina Crne Gore iz Podgorice, sa nepristupačne “divlje plaže” koja se nalazi iza tunela Golo Brdo u Sutomoru.
Pomorsko operativni centar je u 11:05 časova primio poziv za hitnu intervenciju, nakon što je ekipa Zavoda za hitnu medicinsku pomoć zatražila pomorsku evakuaciju (MEDEVAC) lica koje je prethodno izvučeno iz mora, a zbog nepristupačnosti terena nije bilo moguće transportovati kopnenim putem.
“Na poziv je odmah reagovala Uprava pomorske sigurnosti, te na lice mjesta odmah uputila spasilački čamac SAR-5. Lice je bezbjedno evakuisano do Luke Bar, gdje je predato ekipi Hitne pomoći na dalje zbrinjavanje. Sama akcija trajala je oko 20 minuta i završena je uspješno”, navode u Upravi.
Dodaju da su u akciji, pored SAR-5, učestvovali i čamac Službe granične policije Bar, kao i čamac jednog od privatnih zakupaca plaže, koji su pružili podršku na terenu.
Sopranistkinja Vanže Žang iz Kine i američki pijanista Dejvid Viten nastupiće 14. jula od 21 sat u Crkvi Sv. Duha – koncertnoj dvorani ŠOSMO “Vida Matjan” u Kotoru, u okviru serijala China Stage Međunarodnog festivala KotorArt. Ulaz je slobodan.
Publika će imati priliku da čuje djela Čerepnjina, Šandea, Hegija, Bolkoma i Vajla, na programu koji spaja zapadnu savremenu klasičnu muziku sa bogatom kineskom muzičkom tradicijom. Koncert se realizuje u partnerstvu sa Shanghai International Culture Association, Shanghai Musician Association, Shanghai Orient Culture Business Co. Ltd, Balkan China Foundation, saopštili su iz KotorArta.
Vanže Žang, sopranistkinja i pionirka u međunarodnoj kulturnoj razmjeni, prva je kineska umjetnica koja je nastupila kao solistkinja u Operi Narodnog pozorišta u Beogradu. Nastupala je na prestižnim scenama poput Karnegi hola, Bostonske simfonijske sale i sjedišta Ujedinjenih nacija. Predsjednica je Fondacije univerzalnih umjetnika i potpredsjednica Kinesko-srpskog centra za naučnu i kulturnu razmjenu, kroz koje aktivno doprinosi povezivanju Istoka i Zapada. Njen zapaženi album Serbia – China Stage uvršten je u muzičke arhive MIT-a i Harvarda kao dio svjetske kulturne baštine. Dejvid Viten, renomirani američki pijanista i profesor, dobitnik je Fulbrajtove stipendije i doktor umjetnosti sa Bostonskog univerziteta. Održao je brojne turneje širom svijeta, a sarađivao je s ansamblima kao što su Šangajski gudački kvartet, Bostonski pop orkestar i članovi Njujorške filharmonije. Istaknuti je promoter savremene muzike, sa više izdanih albuma posvećenih djelima latinoameričkih i ruskih kompozitora, među kojima se izdvaja njegov najnoviji album Tri generacije, posvećen stvaralaštvu porodice Čerepnjin.
Aktivistkinje Centra za žensko i mirovno obrazovanje ANIMA su performansom pod motom ”Za Crnu Goru koja pamti. Za Crnu Goru koja se ne predaje” održanim u nedjelju, 13. jula na Trgu od oružja, ispod Kule od Sata u Starom gradu Kotoru, građankama i građanima Crne Gore čestitale Dan državnosti.
Sada već tradicionalno, kao i svake godine na ovaj značajan datum, svojim parolama pokazuju svoj slobodarski duh, koji je na tragu tekovina ustanka i oslobodilačke borbe naroda Crne Gore, ukazujući na poželjne smjernice humanog društvenog razvoja, u kontroverzi sa onim što je pogrešno, nepoželjno, nehumano. Tako su se, uparene, na transparentima našle lijepe i, za političare korisne poruke:
Držite se razuma, ostavite se mitova; Držite se dostojanstva, ostavite se poniženja; Držite se mira, ostavite se rata; Držite se ljudi, ostavite se ideologije; Držite se slobode, ostavite se zaštite; Držite se pravde, ostavite se nasilja; Držite se istine, ostavite se spin; Držite se znanja, ostavite se gluposti; Držite se zakona, ostavite se pljačke.
Parole su kreirane kroz timski rad u procesu razgovora i druženja, te su plod dubokog promišljanja i analize. Ko želi da primi k znanju, nek` izvoli da mijenja postojeće negativne tendencije razvoja. Vremena za promjene nabolje ima do sljedećeg Dana državnosti…
Američki predsjednik Donald Trump izjavio je u nedjelju da će poslati rakete protuzračne obrane Patriot Ukrajini, rekavši da su potrebne za obranu zemlje jer ruski predsjednik Vladimir Putin “lijepo govori, ali onda navečer sve bombardira”.
Trump nije naveo broj Patriota koje planira poslati Ukrajini, ali je rekao da će Sjedinjenim Državama Europska unija nadoknaditi njihovu cijenu.
Američki predsjednik sve je više razočaran Putinom jer se ruski čelnik opire Trumpovim pokušajima da pregovara o prekidu vatre između Ukrajine i Rusije.
Očekuje se da će Trump najaviti novi plan naoružavanja Ukrajine ofenzivnim oružjem, što je oštro odstupanje od njegova ranijeg stava, izvijestio je Axios u nedjelju, pozivajući se na dva izvora upoznata s tim pitanjem.
Bijela kuća nije odmah odgovorila na Reutersov zahtjev za komentar. Reuters nije mogao odmah potvrditi izvješće.
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski zatražio je veće obrambene sposobnosti za obranu od svakodnevnog niza raketnih napada i napada dronova iz Rusije.
– Poslat ćemo im Patriote, koji im očajnički trebaju, jer je Putin stvarno iznenadio mnoge ljude. Lijepo priča, a onda navečer sve bombardira. Ali tu postoji mali problem. Ne sviđa mi se to, rekao je Trump novinarima u bazi Andrews kod Washingtona.
– U osnovi ćemo im poslati razne komade vrlo sofisticirane vojne opreme. Platit će nam 100 posto za to, i to je način na koji želimo, rekao je Trump.
On se ovaj tjedan planira sastati s glavnim tajnikom NATO-a Markom Rutteom kako bi razgovarali o Ukrajini i drugim pitanjima.
Službeno je prekinuta potraga za preživjelima s broda Eternity C, koji je potonuo 8. jula nakon brutalnog napada Hutista u Crvenom moru. Prema podacima sigurnosnih agencija Ambrey i Diaplous Group, najmanje četiri člana posade su poginula, a 11 ih se vodi kao nestalo. Među deset spašenih su osam Filipinaca, jedan Grk i jedan Indijac iz privatnog osiguranja broda.
Napad je uslijedio samo dan nakon što je na sličan način potopljen još jedan brod — Magic Seas, također liberijske zastave i grčkog vlasništva. Riječ je o najkrvavijem tjednu za trgovačko brodarstvo otkako su Huti krajem 2023. započeli kampanju protiv komercijalnog pomorskog prometa u regiji, navodi Splash247.
Napadi su izvedeni kombinacijom dronova, eksplozivnih brodova i vatrenog oružja. Oba potopljena broda prethodno su uplovila u izraelske luke, što analitičari smatraju glavnim povodom napada. Huti su preuzeli odgovornost, navodeći da ciljaju brodove povezane s Izraelom, dok je američko veleposlanstvo u Jemenu optužilo grupu za otmicu dijela preživjelih s Eternity C.
Nove satelitske snimke pokazuju goleme naftne mrlje koje se protežu 80 km od olupine Eternity C i 65 km od Magic Seas, ugrožavajući obalne ekosustave, uključujući i štićena područja u Eritreji.
Zbog sve većeg rizika, posade brodova sve češće koriste AIS poruke poput „Svi članovi posade su muslimani“ ili „Nismo povezani s Izraelom“ u pokušaju da izbjegnu napade. Međutim, sigurnosni stručnjaci upozoravaju da takvi natpisi vjerojatno nemaju učinka.
Prolaz Bab el-Mandeb, ključni pomorski tjesnac za globalnu trgovinu, bilježi drastičan pad prometa – s 79 brodova dnevno krajem 2023. na svega 32–35 dnevno ovih dana. Brodari sve češće preusmjeravaju rute oko Rta dobre nade, unatoč dodatnim troškovima i vremenskom produljenju putovanja.
DUBROVNIK – I dubrovačka zračna luka u Čilipima bilježi rast zračnog prometa. U prvih šest mjeseci je 6% više putnika. To je bitno za dubrovački turizam jer je pretežno avio destinacija.
HRT donosi razgovara s Marinom Ruso Mileusnić, glasnogovornicom ZL “Ruđer Bošković” koje je rekla kako su zadovoljni brojem putnika.
– Možemo reći da smo izuzetno zadovoljni. Imamo prvih šest mjeseci u kojima je svaki mjesec bio u rastu kako broja putnika, tako i broja operacija. Jako dobro je krenuo i sedmi mjesec. U ovom vikendu ćemo imati otprilike 300 zrakoplovnih operacija, što znači slijetanja i polijetanja sa zračne luke Ruđar Bošković. Imamo jako puno destinacija, gotovo 70 destinacija, gotovo 45 prijevoznika i vjerujemo da će i ostatak sezone biti jednako uspješan, rekla je glasnogovornica.
U Dubrovniku su najbrojniji engleski gosti, njih slijede gosti iz SAD-a, a upravo izravna veza sa Amerikom je ono što Dubrovnik odvaja od drugih zračnih luka u Hrvatskoj.
– Popunjenost je poprilično dobra, zadovoljni su i zrakoplovni prijevoznik i sami putnici. Ono što je jedinstveno je da smo jedina zračna luka koja povezuje Hrvatsku sa SAD-om, a isto tako prvi put imamo i svakodnevne letove i to sve do kraja devetog mjeseca će biti tako. U desetom mjesecu će se nešto smanjiti, ali bit će četiri tjedne rotacije što je i dalje izuzetno, kazala je Ruso Mileusnić.
Iako se rekordi ruše, Dubrovnik je ograničen što se tiče broja gostiju pa rekordi ne mogu vječno padati. Naglasak je na predsezoni i posezoni.
– Nama je u ovom dijelu sezone bitno da održimo pozitivan trend rasta, a da smo više fokusirani na predsezonu i na posezonu. Zasad se radi jako puno na posezoni i na zimskom redu letenja. Na primjer, prijevoznik Discover će nas povezivati tri puta tjedno s Frankfurtom sve do kraja ove kalendarske godine. Radi se i na drugim destinacijama o kojima ćemo moći uskoro reći više, naglasila je Ruso Mileusnić.
Muzički bioskop, inovativna multimedijalna forma za najmlađe, biće izvedena u sklopu programa Tivat Music Festivala, u utorak 15. jula, na Piazza Centrale-u, od 20:30h.
Po prvi put u Crnoj Gori, najmlađa publika će imati priliku da gleda savremene animirane filmove stranih autora uz pratnju kamernog ansambla koji će uživo izvoditi muziku i zvučne efekte, sinhronizovane sa projekcijama na platnu. Ovaj projekat TMF realizuje u saradnji sa Music Art AssociationTEKIART – udruženjem iz Kragujevca, i donosi na kreativan način interpretaciju klasične muzike djeci, stvarajući nezaboravno iskustvo koje spaja film, muziku i igru.
Predstavu upotpunjuje interaktivna prezentacija kompozitora, muzike i instrumenata, a namenjena je prvenstveno deci, s ciljem njihovog upoznavanja sa svetom muzike i razvijanja muzičke pismenosti.
Luštica Bay – foto Boka News
Mališani će na ovim događajima biti u prilici da uživaju u spoju prirode, umjetnosti i filma na neuobičan i uzbudljiv način.
U Crnoj Gori danas će biti pretežno sunčano i toplo, od sredine dana slab do umjeren razavoj oblačnosti, prvenstveno u sjevernim predjelima.
Kako je saopšteno iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju, vjetar slab do umjeren, promjenljiv.
Najviša dnevna temperatura vazduha od 25 do 36 stepeni.
Temperatura mora u 8 sati (°C): Bar 22, Herceg Novi 25, Ulcinj 23
Utorak, 15.07.2025.
Promjenljivo oblačno, u južnim predjelima duži sunčani periodi. Sredinom dana ili poslijepodne u kontinentalnim oblastima mjestimično kiša ili pljusak sa grmljavinom.
Vjetar slab do umjeren promjenljivog smjera, u drugom dijelu dana mjestimčno umjeren do pojačan sjeverni.
Jutarnja temperatura vazduha od 12 do 24, najviša dnevna od 22 do 36 stepeni.
Svečanim otvaranjem pod nazivom “Mostovi muzike”, Međunarodni festival KotorArt zaplovio je u svoje 24. izdanje. Tradicionalno, na trgu ispred Katedrale Sv. Tripuna u Kotoru i zvonima Katedrale, Festival je, događajem jedinstvene koncepcije i snažnih poruka, obilježio Dan državnosti Crne Gore.
Publici se premijerno predstavio Festivalski orkestar Crne Gore, pod dirigentskom palicom maestra Mladena Tarbuka a na sceni su mu se pridružili i Gradska muzika Kotor sa kapelnikom Dariom Krivokapićem, ženska pjevačka grupa Đude, koju je spremao Davor Sedlarević i klapa Štiglići, uz rukovodstvo Jelene Mihaljević, kao i guslar Nikola Krivokapić.
Slavila se muzika Johana Štrausa Mlađeg i poslije dva vijeka, a promovisala se spona evropskog, regionalnog i crnogorskog muzičkog nasljeđa tog vremena, kao i savremeni izraz istaknutih crnogorskih kompozitora.
Publika je imala priliku da čuje Ferdinand marš Mirka Petrovića, Ruže s juga Johana Štrausa Mlađeg, marš Crnogorski našljednik Antona Šulca, valcer Sretni sati Dominika Ertla, koncertnu polku Crnogorka Špira Ognjenovića u aranžmanu Mladena Tarbuka, porudžbinu Festivala Slavjo poje, za klapu i simfonijski orkestar Milivoja Pićurića, marš Ulazak gladijatora Juliusa Fučika, Capriccio-Scherzo Blagoja Bersa, još jednu porudžbinu Festivala Petlja, za gusle, žensku pjevačku grupu Đude, simfonijski orkestar, elektroniku i video Nine Perović i Uvertiru za operetu Slijepi miš Johana Štrausa Mlađeg.
Kotor art otvaranje 2025.
Pored muzičkog dijela programa, publika je imala priliku da čuje i obraćanja kompozitora Nine Perović i Milivoja Pićurića, koji su uoči premijernog izvođenja svojih djela podijelili uvide u idejnu pozadinu i koncepciju porudžbina, olakšavajući time njihovo razumijevanje i približavanje publici. Maestro Mladen Tarbuk govorio je o kompozicijama Ulazak gladijatora Juliusa Fučika i Capriccio-Scherzo Blagoja Berse, nudeći dodatni kontekst i tumačenje. Poseban doprinos večeri dala je Dobrila Popović, dugogodišnja saradnica Međunarodnog festivala KotorArt, koja je zahvaljujući svom predanom istraživačkom radu i potrazi za originalnim notnim zapisima, publici približila vrijedne istorijske činjenice i zanimljive priče koje prate nastanak kompozicija manje poznatih crnogorskih i regionalnih autora.
Svečanost je okupila veliki broj ljubitelja umjetnosti, predstavnika diplomatskog kora, zvaničnike, lokalnu upravu, predstavnike institucija iz Vlade Crne Gore, pokrovitelje i sponzore Festivala.
Ovogodišnja čast, da riječima “zvona zvonite” zvanično otvori Festival, pripala je namlađem članu Gradske muzike Kotor, jedanaestogodišnjem Karlu Kovačiću.
Kotor art otvaranje 2025.
Centralni trenutak večeri bio je govor direktora festivala, pijaniste i univerzitetskog profesora, Ratimira Martinovića, koji je pozornicu za govore pretvorio u snažnu platformu za javnu odgovornost i borbu za očuvanje UNESCO statusa grada Kotora.
“Govornica KotorArta nikad nije bila zamišljena za vatromete političara i njihova slikanja, nego kao mjesto susreta i suočavanja sa stvarnošću”, poručio je Martinović, podsjetivši da Kotor ne smije izgubiti status svjetske baštine. “Kako god da se tumači ovaj izvještaj, jedna misao zlokobno stoji – ako Kotor izgubi status na UNESCO listi, izgubio je bitku za sebe samog. Zato umjesto svečanog i prigodnog govora, želim da uputim apel, poziv, molbu, vapaj svim nadležnim: da bez odlaganja, bez pompe, bez birokratskih fraza, urade ono što im je dužnost, kazao je Martinović, ističući da su svjetla pozornice, tradicija, podrška – ništa, ukoliko ne sačuvamo Kotor.
Napisao sam cijeli govor koji vam neću pročitati. Iz prvobitnog govora, Martinović je posebno izdvojio dio koji se odnosio na drage večerašnje goste, porodicu Karadaglić, i naravno – na crnogorskog viteza Miloša, koji bi, da ne svira večeras u čuvenom Wigmore hall-u u Londonu, bio ovdje večeras, sa nama. Ali biće sa nama 30. jula na koncertu, i znam da ga mnogi nestrpljivo iščekuju, i da ga čuju, ali i da ga zagrle, čvrsto, najčvršće, od srca, od zahvalnosti, od ponosa za njegov hrabar, patriotski gest koji budi nadu da ovo društvo nije zapalo u totalnu apatiju” – kazao je Martinović.
Martinović se osvrnuo i na višegodišnju borbu KotorArta sa institucijama: Napisao sam ponešto u tom govoru i o našoj stalnoj, iscrpljujućoj, sizifovskoj borbi sa Ministarstvom kulture. Ugovor za ovu godinu smo potpisali prije četiri dana, iako smo prvi predlog programa predali još prošlog decembra. i tako godinama unazad.
Kotor art otvaranje 2025.
Martinović je posebno zahvalio predsjedniku Opštine Kotor, Vladimiru Jokiću, i svim gradskim službama, na pravom pokroviteljstvu festivala, na saradnji i razumijevanju za realizaciju naših programa, ali i drugih projekata koje zajednički razvijamo.
Istakao je i važnost partnera i sponzora, uz dobrodošlicu novim prijateljima Festivala, kao što je MasterCard, ali i podsjećanje na deceniju saradnje sa Lušticom Bay. U samom konceptu večeri, govorio je i o muzičkom mostu između Kotora i Evrope: Večerašnje otvaranje obilježava 200 godina od rođenja Johana Štrausa Mlađeg i govori o uticaju na muzičku kulturu austrijskih i drugih muzičara tadašnje Monarhije na tadašnju Crnu Goru. Civilizacijski pa i muzički gledano, Kotor je sasvim druga priča od ove koju pričamo večeras.
Podsjetio je i da je muzička istorija Kotora pisana još od ranog srednjeg vijeka, da seže sve do 11. vijeka – s prvim notnim zapisima, orguljama iz 15. vijeka, katedralnim horovima, renesansnim i baroknim večerima u plemićkim palatama, do prve muzičke škole osnovane u Kotoru, 1856. godine.
Zaključio je apelom: Na nama , Kotoranima je da osvijestimo ipak prvo sebe, pa onda i državu Crnu Goru. Institucije države snose najveću odgovornost za ovaj nedopustivi status u kome se naš Grad danas nalazi. Grad Kotor ne smije biti žrtva i samo dobra prilika za brzopotezno bogaćenje “valorizatorskih građevinskih eksperata”. Kotor ne pripada samo nama, već smo dio jedne mnogo šire zajednice – Svjetske baštine u kojoj ravnopravno stojimo pored Venecije, Pariza, Rima, Xi Ana…..i dužni smo da ga sačuvamo, ako ne zbog nas koji smo nesvjesni, onda zbog djece i budućnosti ovog Grada, čovječanstva i svijeta koji dolaze da mu se dive. “Dodju tako ponekad vremena, piše veliki Ivo Andriċ-kada pamet zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati”. Molim vas, ne dozvolimo da živimo surovu realnost jezivih vremena iz ove Andrićeve misli.
Na svečanosti su govorili i gradonačelnik Kotora, Vladimir Jokić, ministarka kulture i medija Tamara Vujović, i ambasador EU u Crnoj Gori Johan Satler.
Kotor art otvaranje 2025.
Gradonačelnik Jokić, osvrnuvši se na spoj tradicije i evropske muzike, je poručio:
Ne znajući jedni za druge, Miloš i Štraus, i svi oni koji su nosili pero, violinu, gusle ili pušku, gradili su isti most – most istine, most slobode… i dodao da, uprkos izazovima, Kotor neće izgubiti svoju baštinu, jer zna da je mora čuvati djelima, a ne riječima.
Kotor art otvaranje 2025.
Ministarka kulture i medija Tamara Vujović istakla je: Kotor nije na listi kulturne baštine u opasnosti. Ali dobili smo obaveze. Ako želimo da se dičimo UNESCO statusom, moramo ga zaslužiti odgovornošću, ne deklaracijama.
Snažnu poruku poslao je i ambasador EU, Johan Satler, podsjetivši da je upravo KotorArt bio prvi i jedini festival iz Crne Gore uključen u vodeće projekte programa Kreativna Evropa, te da su kultura i baština ključne vrijednosti evropskog identiteta.
Kotor art otvaranje 2025.
KotorArt i ove godine potvrđuje svoju poziciju kao jedan od najvažnijih kulturnih događaja u regionu, koji kroz bogat program njeguje evropsku, regionalnu i crnogorsku muzičku tradiciju, istovremeno podstičući savremene umjetničke tendencije i kreativni dijalog. Festival KotorArt će tokom više od mjesec dana biti domaćin brojnim umjetnicima iz Crne Gore, regiona, Evrope i svijeta. U vremenu kada zaborav prijeti, a tišina prekriva vrijednosti, KotorArt ostaje trajna platforma za borbu znanjem i kulturom.
Izuzetna muzička noć obilježila je Dan državnosti u Budvi, gdje je hiljade posjetilaca uživalo u energiji legendarnog benda Prljavo kazalište na glavnom gradskom trgu.
„Ovom prilikom želim da se zahvalim svim turističkim poslenicima, kao i našim partnerima na projektima, koji su svojim trudom, znanjem i predanošću doprinijeli razvoju turizma i promociji Budve kao prepoznatljive destinacije na mapi regiona i šire. Budvu svakim danom činimo ljepšom, atraktivnijom i zanimljivijom destinacijom“, poručila je Ana Vujošević, direktorica Turističke organizacije opštine Budva, čestitajući Dan državnosti Crne Gore svim građankama i građanima, kao i 21. rođendan same organizacije.
Dan državnosti Budva
Upravo ta poruka bila je najbolji uvod u veče ispunjenu zvucima bezvremenskog roka, gdje je Prljavo kazalište održalo nezaboravan koncert, koji je ispunio trg pjesmom, emocijama i snažnom povezanošću publike sa izvođačima. Povodom Dana državnosti Crne Gore i Dana Turističke organizacije, Budva je sinoć potvrdila svoj status jedne od vodećih muzičko-kulturnih destinacija regiona.
Program je otvoren posebnom dječijom modnom revijom „Catwalk School Budva“, dok je muzički segment započeo nastupom Gradske muzike Budva, koja je i ove godine pokazala kako tradicija i umjetnost mogu ići ruku pod ruku.
Više hiljada ljudi svih generacija uživalo je u koncertu Prljavog kazališta, uz hitove poput „Mi plešemo“, „Zaustavite zemlju“ i mnoge druge, koji su izazvali ovacije i zajedničko pjevanje cijelog trga.
Dan državnosti Budva
Prema riječima Ljubice Pribilović iz Turističke organizacije Budve, ova institucija je samo u posljednje tri godine realizovala više od 500 događaja. Kako je istakla, upravo ovakvi otvoreni koncerti doprinose međunarodnom pozicioniranju Budve kao kulturne prijestonice regiona. Pribilović je najavila i nastavak proslave:
„Drugog dana manifestacije uslijediće koncert crnogorskog izvođača Isaka Šabanovića u 21 čas, a potom i nastup zvijezde večeri – Adija Šoše. Prije njih, publiku će zagrijati mladi talenti iz Budve, učesnici takmičenja ‘Budva u ritmu Evrope’ kazala je ona.
Gradska muzika Budve još jednom je podsjetila na važnost očuvanja kulturnog nasljeđa kroz muziku.
„Ovaj koncert je podsjetnik na to koliko tradicija i muzika zajedno mogu oplemeniti svakodnevicu. Posebna nam je čast što smo večeras bili na ovoj bini zajedno sa Prljavim kazalištem, na čijim smo pjesmama odrasli“, izjavio je Željko Vasović iz Gradske muzike.
Dan državnosti Budva
U modnom dijelu večeri, mnogobrojni mališani oduševili su publiku revijom modne škole „Catwalk School Budva“. Mlada članica škole, Milica Ranković, zahvalila se na prilici da pokažu svoj rad i učestvuju u ovako velikom događaju.
Na kraju večeri, frontmen i gitarista Prljavog kazališta, Jasenko Houra, podijelio je svoj utisak:
„Već dugi niz godina često dolazimo u Crnu Goru i svaki put nam je zadovoljstvo nastupati ovdje. Ne treba nam dodatna motivacija – kada izađemo pred ovakvu publiku, sve dolazi prirodno. Budva večeras – emocija, pjesma, more… sve je bilo na svom mjestu.“
Ova veče još jednom je potvrdila ono što Budva s pravom ističe – da je mjesto gdje tradicija, umjetnost i energija savremenog doba žive zajedno.