Kotor

Slušaj online radio

Vaterpolisti Jadrana plasirali se u finale Evrokupa!

VK Jadran

Vaterpolisti Jadran Carina su napravili su veliki uspjeh u Mađarskoj – pobijedili su OSC i plasirali se u finale Evrokupa!

U Budimpešti je u revanšu bilo 13:12 za izabranike Vladimira Gojkovića (nakon 11:10 u Igalu u prvom susretu), iako se dugo činilo da je sve izgubljeno, jer je domaćin početkom treće četvrtine vodio 8:3…

Drugo poluvrijeme je, ipak, bilo u znaku crnogorskog šampiona, koji je “stegao” odbranu, dočekao i golove Dragana Draškovića i Đura Radovića, ali i učinak golmana Petra Tešanovića, koji je na odmoru zamijenio Slavena Kandića.

Sve to kao da je zbunilo OSC, koji nije mogao da pronađe način da savladaju mladog čuvara mreže, ušao u probleme i na kraju greškama i pomogao našem timu da ode u borbu za trofej.

Jadran će se za prvi evropski trofej u istoriji boriti sa boljim iz dvomeča između Marseja i Ortiđe.

Francuzi pred večerašnji revanš u Italiji brane trijumf od 7:4.