21 C
Kotor

Slušaj online radio

Ekipa “Palikuća Kompani” pobjednik 11. Međunarodnog takmičenja “Big game fishing“

Foto – Big Game Herceg Novi

Nakon tri dana takmičenja u lovu na tune, sabljarke i ostale trofejne ribe, završen je jedanaesti Međunarodni „Big game fishing“. Najbolji učinak ostvarila je ekipa “Palikuća Kompani” iz Herceg Novog koja je ostvarila 514 bodova.

Kako je istakao kapiten prvoplasirane ekipe Dušan Palikuća ribanje je ove godine bilo veoma teško, ali su uspjeli da ostvare značajan rezultat, između više dobrih ekipa koje su učestvovale na takmičenju.

Drugo mjesto pripalo je ekipi Boka hils, koja je osvojila i pehar za najveći ulovljeni primjerak, a to je tuna od 47 kilograma. Oni su ostvarili 281 bod.

Trećeplasirana bila je ekipa koja je i organizator turnira „Dr Big game“, osvojivši 232 boda.

Na ovogodišnjem takmičenju učestvovala je 21 ekipa iz Crne Gore i EU, a ulovi su bili najbolji trećeg dana takmičenja.

Big game Herceg Novi i Savez sa sportski ribolov na moru Crne Gore organizatori su ovog takmičnje uz podršku mnogobrojnih sponozora.