26.3 C
Kotor

Slušaj online radio

Kotoranin Drašković sa ekipom “Podgorice” osvojio titulu prvaka države za juniore

Aljoša Drašković – foto Radio Kotor

U Baru je završen trodnevni EKO finalni turnir za juniore u košarci,a prvo mjesto osvojila je ekipa Podgorice, čiji je član mladi Kotoranin i crnogorski reprezentativac Aljoša Drašković.

“Bilo je super igrati finalni turnir, jer mi je ovo bilo prvo finale, koje sam igrao u životu.
Prelijep osjećaj, proslavili smo to kao ekipa, to su super momci sa kojima igram i bila je čast biti sa njima.

U četvrtfinalu smo pobijedili Lovćen, za koji sam ja nekad nastupao, potom Ulcinj i na kraju u finalu SC Derbi.

To je ozbiljna ekipa, utakmica je bila fantastična za gledat, oni su vodili u prvom poluvremenu sa deset razlike, ali preuzeli smo vođstvo i na kraju pobijedili”, sumirao je utiske Drašković, nakon uspješno obavljenog posla u završnici takmičenja.

Juniori Podgorice, pobijedili su u četvrtfinalu Lovćen 100-62, u polufinalu Ulcinj 91-80 i u finalu SC Derbi 86-77.

“Sada je odmor sedam dana, a onda počinju pripreme za Evropsko prvenstvo B divizije u Skoplju za godište 2006. i 2007.

Nadam se da ću u crnogorskoj reprezentaciji imati bitnu ulogu, a cilj nam je da uđemo u A diviziju.

U grupi smo sa Bugarskom,koja je dobra ekipa i Slovačkom, od koje smo lani izgubili.
Što se tiče kluba, mi mlađi bodrićemo naše prvotimce da uđu u ABA ligu 1”,dodao je talentovani košarkaš

Dodajmo, da je u Baru, pobjednički pehar kapitenu Podgorice uručio Duško Vujošević, bivši selektor Crne Gore, dok je medalje dodijelila Nataša Popović, nekadašnja crnogorska reprezentativka, a sada komesarka takmičenja.