Kotor

Slušaj online radio

Na Kupu mimoze u sportskom ribolovu KSR Ribar prvi, Igalo treće

Kup-mimoze-u-ribanju-iz-barke-februar-2024. foto RTHN

Po lošem vremenu 62 takmičara iz 21 kluba iz Italije, Slovenije, Hrvatske i Crne Gore, proteklog vikenda, na 25. Kupu minoze učestvovalo je u sportskom ribolovu-disciplina štapom iz usidrene barke.

U veoma jakoj konkurencij na takmičenju koje organizuje Savez za sportski ribolov na moru Crne Gore prvo mjesto je pripalo ekipi Ribara Baošići. Zlatnu medalju i pobjednički pehar osvojili su: Dejan Sijerković, Zdravko Damjanović i Marko Vujisić.

Drugo mjesto zauzela je ekipa Ama iz Kostanjice u sastavu: Predrag Tasić, Goran Dabović i Milan Bubonja.

Treće mjesto pripalo je prošlogodišnjem pobjedniku ekipi Igala. Za ekipu Željka Kosića bronzanu medalju su osvojili: Aleksandar Milosavljević, (najbolji pojedinac takmičenja), Miloš Dašić i Goran Boričić

Ernest Senadović, član kotorske ekipe Gran Pri, osvojio je prvo mjesto u disciplini štapom sa obale, čime je upotpunio uspjeh takmičara iz Crne Gore .