Kotor

Slušaj online radio

Olimpijske nade – Jadran šampion, uspjeh i plivača na mitingu

Mladi vaterpolisti Jadrana

Proteklog vikenda odigrane su dvije utakmice, u dvije kategorije Olimpijskih nada 2016/17. Jadran Carine sa dvije pobjede i nova dva prva mjesta, više nego uspješno je završio ovogodišnje takmičenje.

U prvoj utakmici u kategoriji „C“ (2003. godište – KADETI) Jadran je bez primljenog gola savladao ekipu Budve rezultatom 11:0 (2:0, 4:0, 3:0, 2:0) i osvojili prvo mjesto u takmičenju Olimpijske nade 2016/17.

Jadran Carine (KADETI): Ilija Radović, Lazar Vukićević, Vasilije Radović 1, Nikola Roćenović 2, Ilija Babić, Jovan Vujović 5, Damjan Vujačić 1, Nemanja Moračanin 1, David Stevović 1, Rašo Samardžić, Srđan Murišić, Matija Sladović, Miloš Simović, Amar Kujović, Sava Đorđević. Trener ekipe je Srđan Lazarević.
Na kraju takmičenja u ovoj uzrastnoj kategoriji Jadran Carine je osvojio 34 boda, 13 više od drugoplasirane ekipe Cattaro, dok je ekipa Primorca trećeplasirana sa 19 bodova.

U drugoj utakmici još jedna ubjedljiva pobjeda protiv Budve. U kategoriji „E“ (2005. godine i mlađi – NADE) bilo je 6:1 (1:0, 2:0, 2:0, 1:1). To je bilo dovoljno da Jadran Carine osvoji prvo mjesto i šampionsku titulu.
Jadran Carine (NADE): Dejan Miljanović, Rade Đukić, Stefan Radović, Radivoj Radanović, Stefan Vico 1, Danilo Stupar 1, Sava Huter 1, Meldin Hadžić 1, Strahinja Gojković, Šćepan Kontić, Andrija Šekularac, Petar Milojević 2, Aleksa Jovanović, Tadija Matijašević, Petar Popović, Miljan Bošković, Matija Lučić. Trener ekipe je Zoran Ivanovski.
Na kraju takmičenja osvojena su 34, dok je drugoplasiranom Cattaru pripalo 22 boda, koliko ima i trećeplasirani Primorac.

PLIVANJE – SA MITINGA U SARAJEVU JADRANAŠIMA JEDANAEST MEDALJA
Plivači Jadrana

Proteklog vikenda održan je XVI međunarodni plivački miting „Sarajevu s ljubavlju“. Na takmičenju je učestvovalo 28 klubova iz: Hrvatske, Turske,Kosova, Crne Gore i BiH.
Plivačka ekipa Jadran Carine nastupila je sa 10 plivačica i plivača, i to: Terzić Jovana, Terzić Jelena, Bošković Ljubica, Vico Anastasija, Antunović Anđela, Kandić Antonije, Supić Luna, Andrić Vasilije, Voučko Viktor i Danilović Mihaela, trener ekipe je Sead Adrović. Od rezultata koji su ostvareni u Sarajevu izdvajamo:

Terzić Jovana je na 50 slobodno ostvarila drugo vrijeme 00:27,88, dok je na 100 slobodno 01:00,35 bila treća. Antunovic Andjela na 800 slobodno 9:57,50 je bila treća, na 100 slobodno 1:02,59 druga, na 200 slobodno 02:14,16 druga i u apsolutnoj kategoriji treća dok je na 400 slobodno uz vrijeme 04:52.40 bila treća.

Terzić Jelena je u disciplini 50 prsno ostvarila vrijeme 37.54 i osvojila drugo mjesto, dok joj je u disciplini 100 prsno 01:23,10 takođe pripalo srebro. Viktor Voučko je u disciplini 50 leđno ostvario vrijeme 36.73 i pripala mu je bronzana medalja. Luna Supić je u disciplini 400 mješovito osvojila zlato, sa vremenom 7:00,46.